Loading...
โ
In Stock
Brand New Original
๐ฆ
MOQ: 1 pcs
Low minimum order
๐
Delivery: 3-7 days
Global shipping
๐ฐ
Best Price
Competitive quotes
Technical Specifications
| Package | Tape & Reel (TR);Cut Tape (CT);Digi-Reelยฎ |
| Product Status | Active |
| Capacitance | 470 ยตF |
| Tolerance | ยฑ20% |
| Voltage - Rated | 6.3 V |
| Type | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 50mOhm @ 100kHz |
| Operating Temperature | -55ยฐC ~ 105ยฐC |
| Lifetime @ Temp. | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 2917 (7343 Metric) |
| Size / Dimension | 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.079" (2.00mm) |
| Lead Spacing | - |
| Manufacturer Size Code | V |
| Ratings | - |
| Features | General Purpose |
