Loading...
โ
In Stock
Brand New Original
๐ฆ
MOQ: 1 pcs
Low minimum order
๐
Delivery: 3-7 days
Global shipping
๐ฐ
Best Price
Competitive quotes
Technical Specifications
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Last Time Buy |
| Type | Polymer |
| Capacitance | 10 ยตF |
| Tolerance | ยฑ20% |
| Voltage - Rated | 10 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 240mOhm |
| Lifetime @ Temp. | 1000 Hrs @ 105ยฐC |
| Operating Temperature | -55ยฐC ~ 105ยฐC |
| Ratings | - |
| Applications | General Purpose |
| Features | - |
| Ripple Current @ Low Frequency | - |
| Ripple Current @ High Frequency | 670 mA @ 100 kHz |
| Impedance | - |
| Lead Spacing | - |
| Size / Dimension | 0.157" Dia (4.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.217" (5.50mm) |
| Surface Mount Land Size | 0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Radial, Can - SMD |
