Loading...
โ
In Stock
Brand New Original
๐ฆ
MOQ: 1 pcs
Low minimum order
๐
Delivery: 3-7 days
Global shipping
๐ฐ
Best Price
Competitive quotes
Technical Specifications
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR);Cut Tape (CT);Digi-Reelยฎ |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Fuse Type | - |
| Current Rating (Amps) | 1 A |
| Voltage Rating - AC | - |
| Voltage Rating - DC | 76 V |
| Response Time | - |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | 50A |
| Melting Iยฒt | - |
| Approval Agency | CSA, UL |
| Operating Temperature | -55ยฐC ~ 125ยฐC |
| Color | - |
| Size / Dimension | 0.126",https://msxc-shopify-product.s3.ap-southeast-2.amazonaws.com/product-images/1206%283216-Metric%293.2mmX1.60mmX.70mm.jpg Circuit Protection > Fuses,5844015,0679L3500-01,Bel Fuse Inc.,"2-SMD, Square End Block |
