Loading...
โ
In Stock
Brand New Original
๐ฆ
MOQ: 1 pcs
Low minimum order
๐
Delivery: 3-7 days
Global shipping
๐ฐ
Best Price
Competitive quotes
Technical Specifications
| Package | Cut Tape (CT);Tape & Box (TB) |
| Product Status | Active |
| Type | Polymer |
| Capacitance | 100 ยตF |
| Tolerance | ยฑ20% |
| Voltage - Rated | 16 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 24mOhm |
| Lifetime @ Temp. | 5000 Hrs @ 105ยฐC |
| Operating Temperature | -55ยฐC ~ 105ยฐC |
| Ratings | - |
| Applications | General Purpose |
| Features | - |
| Ripple Current @ Low Frequency | 124.5 mA @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency | 2.49 A @ 100 kHz |
| Impedance | - |
| Lead Spacing | 0.098" (2.50mm) |
| Size / Dimension | 0.248" Dia (6.30mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.236" (6.00mm) |
| Surface Mount Land Size | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial, Can |
You May Also Like
๐ท
16SVPF82M
CAP ALUM POLY 82UF 20% 16V SMD
Panasonic Electronic Components
๐ท
16SEPC270MX
CAP ALUM POLY 270UF 20% 16V TH
Panasonic Electronic Components
๐ท
16SVP180MX
CAP ALUM POLY 180UF 20% 16V SMD
Panasonic Electronic Components
๐ท
16SVPC100M
CAP ALUM POLY 100UF 20% 16V SMD
Panasonic Electronic Components
