Loading...
โ
In Stock
Brand New Original
๐ฆ
MOQ: 1 pcs
Low minimum order
๐
Delivery: 3-7 days
Global shipping
๐ฐ
Best Price
Competitive quotes
Technical Specifications
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR);Cut Tape (CT);Digi-Reelยฎ |
| Product Status | Active |
| Capacitance | 0.1 ยตF |
| Tolerance | ยฑ10% |
| Voltage - Rated | 16V |
| Temperature Coefficient | X5R |
| Operating Temperature | -55ยฐC ~ 85ยฐC |
| Features | - |
| Ratings | - |
| Applications | General Purpose |
| Failure Rate | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Size / Dimension | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Thickness (Max) | 0.013" (0.33mm) |
| Lead Spacing | - |
| Lead Style | - |
